טיול למעיין הגבורה

טיול למעיין הגבורה

תמיד כדאי להכיר פינות חמד מפתיעות, בנופי ארצנו. הפעם אנו מזמינים אתכם להצטרף לטיול קליל, שמאחוריו סיפור מרגש. מעיין הגבורה הסמוך ליישוב עלי לא בא לטפוח על שכמם של לוחמים וחיילים אמיצים. יש הרבה מאוד מסלולי טיול בסגנון “בעקבות לוחמים” המזמנים לכולנו חוויה מרגשת, יהודית – ישראלית. אך מאחורי מעיין הגבורה שבו נבקר היום ישנו סיפור אחר, אשר משתלב בנוף המקומי ואשר ראוי להיזכר בו.

פינת החמד שזורה בסיפורם של זוג צעיר (הורים לשני ילדים קטנים), אבי ואביטל וולנסקי ז”ל אשר נרצחו באש המחבלים. המעיין שומר על זכרם ועל זכר תינוקם שלא זכה לצאת לאוויר העולם. המגיעים לסביבות המעיין טוב יעשו אם ייהנו מן הנוף, מהמים הזכים, ויתנו דעתם גם על שלט הזיכרון לזכרם של הנרצחים רק בשל היותם יהודים.

איך מגיעים למעיין הגבורה

מעיין הגבורה שוכן כמטווחי קשת מן היישוב המשגשג והנאה עלי שבשומרון. כדי להגיע לשם, עולים על כביש 60 הלוקח אותנו לעבר היישובים עלי ושילה. נוסעים בכביש זה עד לפניה לדרך עפר, שמתאימה גם למעבר של רכב פרטי (סעו בזהירות). המקום מתאים מאוד גם לקבוצות ולכן הוכשרה חניה גם לרכבים פרטיים וגם לאוטובוסים. אם נוסעים מכיוון עלי, הפניה לשביל העפר שמאלה. נקודת ציון סמוכה – השביל לא רחוק מבית הקברות של היישוב.

כניסה חופשית, ללא תשלום

למעיין הגבורה נוהגים להגיע זוגות, הורים וילדים וכן קבוצות מאורגנות. אין זה טיול למיטיבי לכת שרוצים לחרוש את הארץ לאורכה ולרוחבה. זוהי פינת חמד המרגיעה את הלב ומענגת את העין. ממגרש החניה, הגישה נוחה ובתוך לא יותר מחמש דקות מגיעים למעיין ואל הבריכות שהוקמו במקום. אין זה מסלול מעגלי והחזרה אל הרכב היא באותה הדרך.

ראוי לומר כי האתר בכניסה חופשית, הוא מתוחזק יפה ויש כמה מתקנים לרווחת המטיילים. בין היתר יש שולחנות לפיקניקים. מי שמתכנן לטייל מעט באזור אשר מחוץ למתחם המעיין, יש להביא בחשבון כי בסמוך יש כמה וכמה יישובים ערביים. לרוב הסביבה שקטה אך מומלץ לתאם זאת מראש ולצאת בקבוצה בליווי מאבטח חמוש. במיוחד בימי שישי, האתר והמעיין שופעים מבקרים המגיעים מקרוב ומרחוק.

קצת על המעיין וסביבתו

מעיין הגבורה המפכה מזמן מחזה מרנין לב ויפה. על רקע הגבעות הירוקות והיפות המשקיפות מסביב, הוקמו בריכות עגולות אשר קולטות את מי המעיין. סביב ניתן ליהנות מעצי הזית המוריקים הנותנים את צילם. לפני כ-15 שנה לערך שופץ המתחם ביוזמה מבורכת ובשיתוף פעולה עם צעירים מהשומרון. הוקם צמד בריכות הקולט את המים הצלולים. ישנה בריכה עליונה ובריכה תחתונה ובבריכות ניתן לראות דגי זהב השוחים להנאתם. הישיבה ליד הבריכות מתאימה גם בחברותא, ילדים נהנים להשתכשך במים הקרירים וניתן אם רוצים להסתפק בטבילת הרגליים בהנאה. כמעט בכל עונה טוב ויפה לבקר במקום, אך פחות מומלץ להגיע בימות הקיץ החמים. המעיין עצמו והבריכות חשופים לשמש (האזור איננו מוצל, ברובו). לרווחת המטיילים הוקמה במקום גם מלתחה. ישנם הנוהגים להגיע מקום מהסביבה גם באופניים. ישנה דרך יפה, המשקיפה אל הסביבה ואשר ניתן להלך בה עד לפאתי היישוב הסמוך (עלי).

טיול למעיין הגבורה
5 (100%) 1 vote

כתיבת תגובה

סגירת תפריט