קלאב מד מרוקו, מרקש

בדרך כלל כשאני יוצא לחופשה בכפר נופש של קלאב מד, אני מקדיש יום או יומיים לטיולים באזור. במרקש קרה לי דבר מוזר: אחרי שביום השני יצאתי לסיור קצר בעיר, הייתי מתעורר כל בוקר ומרגיש אני חייב, פשוט חייב, לחזור למרקש. בזמן צחצוח השיניים היה מתחיל ויכוח – אני אמרתי שאולי בכל זאת כדאי היום להישאר בקלאב ולנצל את כל האפשרויות המלהיבות שיש בו, אבל מיד עניתי לעצמי שלא, כפרי נופש יש הרבה אבל מרקש יש רק אחת. וככה כל פעם הדיאלוג היה נגמר בהחלטה לצאת לעיר (ביום הלפני אחרון הצעתי פשרה – להטיל מטבע. כשיצא עץ החלטתי שהגרלה הוגנת זה בעצם להטיל את המטבע 3 פעמים, וכששוב יצא עץ פשוט זרקתי את העשרה שקלים ונסעתי למרקש).

קלאב מד מרוקו

מה יש במרקש שהיא כובשת את הלב?

ווינסטון צ’רצ’יל קרא לה אהובתי, כינוי מקובל אחר הוא נשמת הממלכה, בשפה הברברית פירוש השם מרקש הוא עיר האלוהים, החלק החדש שלה זכה לתואר “פריז של מרוקו” – וכולם צודקים. ומצד שני, אין שום סיכוי להעביר במילים את הקסם של העיר, פשוט צריך להגיע אליה.

מרקש נמצאת בחלק הדרום מערבי של מרוקו (אגב, אפשר למצוא במרוקו קלאב מד גם באגאדיר וביסמינה), רגע לפני מדבר סהרה ולרגלי הרי האטלס שגם הם יפים באופן יוצא דופן. הדבר הכי בולט בה הוא הצבעים: שמיים בגוון כחול עמוק, דקלים בירוק בוהק, בתים באדום ששזור בו גם חום (צבע האדמה באזור) ועוד. אחר-כך מגיעים הריחות, בעיקר בשווקים אבל בעצם בכל מקום, ועוד דבר שיש לו נוכחות מאוד משמעותית במרקש הוא הגיוון: מצד אחד עיר עתיקה ומצד שני חנויות של מותגים בינלאומיים עכשוויים, מצד אחד אינטנסיבית ודורשת המון תשומת לב ומצד שני משרה שלווה עמוקה, מצד אחד

בשעות היום כדאי להגיע לגני מז’ורל (גנים בוטניים שבהם גם נמצא הקבר של איב סאן לורן), למסגד קוטוביה (הנקודה הגבוהה ביותר בעיר), לרובע היהודי (שנקרא המלאח), למוזיאון האמנות האסלאמית ולארמון אל באהייה (מלך מרוקו גר בו בחורף, ואז אי אפשר לבקר בו). כשהשמש שוקעת כולם מגיעים לכיכר המרכזית של העיר, ג’מעא אל פנא. המקום נראה כמו אגדה שקמה לתחייה עם קוראים בקלפים ובכף היד, מגדות עתיקות, בולעי אש, להטוטנים, מתופפים ועוד אינספור סוגי מופעים. רק קחו בחשבון שאם בקלאב מד הכל כלול, בג’מעא אל פנא הכל קורה באוויר הפתוח אבל מצפים מכם לשלם.

ומה תקבלו בקלאב מד מרקש?

עבור כפר נופש של קלאב מד מרוקו היא לוקיישן מושלם ובמיוחד המקום שבו שוכן כפר הנופש של מרקש – בלב מטע דקלים עתיק (המקומיים נשבעים שהוא העתיק ביותר במדינה). הכפר מעוצב ברוח האזור, ויש בו מתחם יוקרה בשם ריאד שמדורג ב-5 קלשונים (אבל גם החדרים ה”רגילים” מפנקים מאוד!), 2 מסעדות (אחת שמציעה בעיקר מטבח מרוקאי מסורתי טעים לאללה והשנייה בינלאומית), 3 ברים (אחד ליד הבריכה, אחד במתחם ריאד ואחד שמח במיוחד), בית ספר לטניס, בית ספר לגולף, חץ וקשת, אקדמיה לטרפז (שאליהם הבטחתי לעצמי להגיע בפעם הבאה) ומרכז ספא שאותו כן פקדתי – יש דברים שעליהם פשוט אסור לוותר.

אגב, חוץ מהעיר מרקש על כל הקסם שיש בה, כדאי לחשוב גם על טיול לפארק הלאומי טובקלת. הוא נמצא במרחק של 70 ק”מ מכפר הנופש, בגובה של יותר מ-4,000 מ’ ויש בו אגם מרהיב עין ונופים מופלאים. עוד כדאי לדעת שכשרוצים להיכנס אל מרוקו קלאב מד לא פוטר אתכם מחובת ויזה, וכדאי כמובן לדאוג לזה מראש.

ויש עוד אפשרויות…

כמו שהתחלתי, החוויה שעברתי עם קלאב מד מרקש הייתה שונה מאוד ממה שאני מורגל אליו. בדרך חזרה לארץ החלטתי פשוט לצאת לעוד חופשה. ה”בעיה” היא שכשמחפשים קלאב מד מרוקו מציעה כאמור 3 אפשרויות – מרקש, אגאדיר ויסמינה – ועכשיו אני צריך לערוך הגרלה ביניהן…

Rate this post

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. היי
    האם יש לכם המלצה על אטרקציות באיזור?
    אני ממש רוצה לסוע למרוקו במיוחד לקלאב מד נשמע לי חוויה!

  2. מאמאר מעולה! פשוט בא לי לחזור לקלאב מד במרוקו! איזה חלום!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט