Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/ilan/public_html/Admin/config.inc.php on line 3
ברוכים הבאים ללבן כתום לבן!
תיירות - תיאום טיוליםלתושבי בנימין הרוצים לטייל באזור בנימין (בין מוסדות חינוך ובין אנשים פרטיים) יש אפשרות לתאם טיול ב"נוהל מקוצר".

להלן הנוהל המקוצר:
יש לשלוח פקס, עד שבעה ימי עבודה לפני הטיול, למחלקת הביטחון (02-9977171) עבור יעקב דולב ובו כל פרטי הטיול: תאריך, מסלול, מוסד, קבוצה, גיל, שעת יציאה ושעת חזרה, תחבורה, פרטי אחראי הטיול ומספר טלפון ופקס.
הבקשה מועברת ע"י יעקב דולב לקצין אג"מ בנימין. לרוב האישור הסופי ניתן 24 שעות לפני מועד הטיול, ע"י יעקב דולב.

חשוב:
על כל שינוי, ולו הקטן ביותר (בגודל הקבוצה, במסלול, בשעות וכו'), יש להודיע מיידית ליעקב דולב במחלקת הביטחון, על מנת למנוע אי נעימויות במהלך הטיול.

ניתן גם לקבל ייעוץ בכל הנוגע למסלולים: קצרים, ארוכים, רכובים, 4*4, גמלים ועוד.

יעקב דולב: 050-536364
ביפר: 02-6294666 מנוי 28582


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

אוגדת יהודה ושומרון
ה ג מ " ר
מטכלי: 02-055215/6
אזרחי: 02-9970215/6
פקס : 02055397
א.י : 6142048
כג' סיון תשס"ו
26 יוני 2006
סימוכין: הג' 055


תושבים יקרים,

הנדון:אגרת בנושא בטחון לקראת החופש הגדול.

1. בימים הקרובים מסתיימת שנת הלימודים תשס"ו במוסדות החינוך היסודיים והתיכוניים, ואלפי ילדים ובני נוער יוצאים לחופש הגדול ע"מ לנוח ולצבור כוחות מחודשים לקראת שנת הלימודים תשס"ז הבאה עלינו לטובה.

2. צה"ל והאוגדה מחויבים לבצע את כל שביכולתם ע"מ להבטיח את שלומם של התושבים באזור ושל העוברים והאורחים הרבים שאמורים להגיע לאזור יהודה ושומרון. לצורך כך מושקעים בגזרות השונות אלפי חיילים ואמצעים בפעילות הגנה ובפעילות התקפית.

3. לאחרונה אירעו בגזרת יהודה ושומרון מספר אירועי טרור חמורים. האחרון שבהם הוא ניסיון החטיפה בצומת רחלים של הדס מן ואמונה שחר אשר נמנע כתוצאה מערנות ויוזמה של מ"פ מגדוד 931 אשר הגיע למקום, ביצע מרדף ותפס את המחבלים.

4. התקופה הקרובה מאופיינת בחוסר יציבות ברשות הפלסטינאית בשל מאבקים פנימיים בין ה'חמאס' ל'פתח' דבר שיוביל להגברת המוטיבציה של פלגים שונים ליזום ולבצע פיגועים כנגד התושבים בגזרה.
המקום המאוים ביותר והזמין ביותר לביצוע פיגועי טרור הם הצירים ו'הטרמפיאדות'.

5. בכוונת האוגדה והפיקוד לבצע מספר מהלכים בנוסף למהלכים שכבר בוצעו ע"מ לשפר את המענה המבצעי שניתן לאיום על הצירים:
א. הוצבו שלטים בכניסה ליישובים ע"מ לסמן לנהגים כי קיימים אזרחים הממתינים לטרמפים מחוץ לישוב ובנוסף בכוונתנו לפעול מול פיקוד העורף ע"מ להוסיף שלטים בנקודות נוספות.
ב. החטיבות הונחו לבצע בחינה מחודשת של נק' אשר בהן ניתן לבחון עצירה של אוטובוסים. מחוץ לישובים ( דוגמא: צומת תפוח, גוש עציון וגבעת אסף).
ג. מוגנו תחנות ההסעה בגזרות השונות.

6. הורים ובני נוער יקרים,ידוע שהנסיעה בטרמפים נוצרה כתוצאה מזמינותה של התחבורה הציבורית ביחס לצורך של ההתיישבות וכן בשל ההוויה שהתפתחה ברחבי יהודה ושומרון של נסיעה בטרמפים, אך יחד עם זאת חשוב להדגיש שנסיעה בטרמפים ברחבי יהודה ושומרון כמו בעורף ישראל מהווה סיכון משמעותי ועלולה להוביל לפגיעה בנפש (ניסיון חטיפה בצ. רחלים והמחבל המתאבד בקדומים). מומלץ באופן ברור ביותר לא לנסוע בטרמפים כאמצעי מעבר ממקום למקום.

7. יחד עם זאת יש להדגיש מספר כללים בכל הקשור לתנועה ביהודה ושומרון ולקיחת טרמפים. נבקש את הירתמותכם לנושא זה:

א. עמידה בטרמפיאדה – ככלל, אנו ממליצים שעצירת טרמפים תתבצע אך ורק מתוך יישובים ונקודות הסעה מאובטחות ומאושרות. עם זאת, במידה ונאלצים לעמוד בטרמפיאדה מחוץ ליישוב יש להקפיד על : עמידה מאחורי בטונדות או כל סוג מיגון אחר הקיים במקום.

ב. בהמתנה לטרמפים יש לגלות ערנות ע"י שיחה עם האנשים שממתינים בתחנת ההסעה, ולנסות לאתר דמויות חשודות על פי סימנים מחשידים (לבוש, מיקומו בטרמפיאדה, מבטא). ברגע שזוהה אדם חשוד יש לעדכן את גורמי הביטחון הרלוונטיים.

ג. חשש מחטיפה - יש לחדד בפני התושבים שעוצרים טרמפים שעליהם לנהל שיחה עם הנהג ולוודא כי מדובר בנהג ישראלי. כמו כן יש לשים לב לסימנים מעידים על כוונת חטיפה, לדוגמא: כיסא פנוי ליד הנהג בעוד מאחור יושבים נוסעים נוספים.

ד. נסיעה בטרמפים - יש להדגיש בפני הנהגים שאוספים נוסעים בצידי הדרך ובתחנות ההסעה, את חשיבות ניהול השיחה עם הנוסעים טרם העלאתם, וכל זאת לפני הכנסתם לרכב על מנת לעמוד על זהותם. רק לאחר שברור כי מדובר בנוסעים ישראלים, יש לאפשר להם להיכנס לרכב.

ה. אזרח המזהה אדם הנראה לו חשוד מסיבה כלשהי, עליו להתרחק מהמקום ולהזהיר את כל מי שיכול להיחשף לסכנה מצד אותו חשוד וזאת עד להגעת כוחות למקום.

ו. דיווח - על מנת שיגיעו כוחות במהירות, יש להכיר את מספרי הטלפון של המוקד האזרחי הקרוב אל ביתך. יש לעדכן את מירב הפרטים לגבי אותו חשוד (מקום, פרטי לבוש, סוג רכב, ועוד). חשוב למסור פרטים מזהים ומלאים של מוסר ההודעה למוקד, על מנת שיהיה אפשר להתייחס במלוא הרצינות להודעה וכן ע"מ שתהייה אפשרות להשלמת פרטים בהמשך.

בברכת חופש מהנה ובטוח.
אילן דיין, סא"ל
ק' הגמ"ר איו"ש

* * * * * *

לגבי אירועים ביטחוניים באזור בנימין :

טלפונים: מוקד בנימין 02-9974106

הגמר בנימין 02-9970166

כל טיול יש לתאם דרך המוקד להשאיר טלפון וכמות מטיילים הם יעדכנו את הרבש"ץ (רכז ביטחון שוטף צבאי) של כל ישוב וכן כוחות נוספים במידה וזה רלוונטי.

אין לטייל בצורה רגלית בשעות החשיכה!!!

ע"מ להזעיק צוות רפואי יש לחייג 101.

טיולים של מוסדות או טיולי מפחות גדולים ע"מ להשיג אישור ביטחוני מהמועצה לבירורים ניתן להתקשר למוקד בנימין.

זכור עם כל הרצון הטוב לטייל צריך לזכור היכן אנחנו ומי השכנים שנמצאים ליד! יש לנקוט את מירב הזהירות במידה וראיתם חפץ חשוד בקרבת מעיין יש לדווח ולהמתין (כבר היו דברים מעולם),אין לישון בשטח!!!, אין להסתובב לבד מינימום בשלישיות, אין ללכת על צירים ראשיים (כמו ציר 60) חשש לפגיעת מכוניות, היזהרו במקומות שאתם מבעירים בהם אש שלא לגרום שריפות, כניסה למערות וכו' צריכה להתבצע בזהירות מרבית מחשש לנחשים עקרבים ושאר מראין בישין, כמובן לקחת את הזבל איתכם.

בקיצור להיזהר ולדעת שטיול בשומרון הוא לא פחות יפה מהגולן אבל בוודאי שצריך להיזהר בו פי כמה.